Fyrorna blickar framåt

Framtidens skola är redan så gott som klar. Eleverna i 4A och 4B rymde till skogs för att koncentrera sig på byggandet av friska utrymmen av naturliga material. Som vanligt kanske klassrummen kan upplevas som lite trånga men ventilationen var det i alla fall inte något fel på. Eleverna skapade allt från ritningar till färdiga klasser där arbetet redan är i full gång. Förstås finns det redan leksaker på skolgården. 

Gungbrädan provkörd!
Småpyssel i klassen!

Ventilationen i skick!

Skogens arkitektbyrå planerar!

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s

%d bloggare gillar detta: