Halloween

Idag har det vimlat av pumpor, benrangel och andra utstyrslar i skolan. Eftersom det inte gick att ordna något gemensamt program föreslog elevteamet att alla klasser skulle få se på film och äta något gott. Dessutom utlystes en pysseltävling med uppdraget att göra bästa möjliga halloweenstämning i klassen. Elevteamets ordförande valde sedan tillsammans med handledaren de bästa bidragen och av dessa lottades till slut en vinnare fram. Efter en jämn kamp var det klass 2B som tog hem segern. Hoppas alla hade en rolig och lagom spöklig dag idag!

2B:s vinnarbidrag: både mysigt och enligt temat.

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s

%d bloggare gillar detta: